BLOG
4 zabawne sposoby, aby cieszyć się wiosną z małymi dziećmi! 0
4 zabawne sposoby, aby cieszyć się wiosną z małymi dziećmi!

21 marca oficjalnie rozpoczęła się wiosna! Po zimie, dzieci z pewnością będą gotowe, aby wyjść na zewnątrz, zwiedzać, bawić się, ruszać i cieszyć się ciepłymi temperaturami. Niezależnie od tego, czy masz niemowlaka, małe dziecko czy starsze dziecko, oto kilka zabawnych sposobów na rodzinne wiosenne przygody.

Odkryj swoją okolicę w nowy sposób: Spacery są oczywiste w słoneczny dzień, ale zapewne przyzwyczaiłeś się do tej samej trasy za każdym razem, gdy zabierasz swój ulubiony wózek Larktale  na przejażdżkę, spróbuj teraz wyznaczyć nową trasę i poznaj swoją okolicę w inny sposób. Jeśli masz starsze dzieci, może to być również świetna okazja dla nich, aby dowiedzieć się więcej o swoim otoczeniu i rozwinąć poczucie miejsca i kierunku. Jeśli mieszkasz na wsi, poproś dzieci, aby zwracały uwagę na nowe krajobrazy i naturalne punkty orientacyjne, które przykują ich uwagę, a jeśli spacerujesz po mieście, zobacz, czy są jakieś fajne sklepy lub kawiarnie, do których możesz zabrać swoje pociechy.

Wybierz nowy park: Odwiedzenie parku, którego jeszcze nie widziałeś, to łatwy sposób na zmianę rutynowej aktywności. Jeśli masz starsze dzieci, poproś je, aby pomogły Ci znaleźć odpowiednie miejsce - zapytaj, co sprawia, że park jest dla nich atrakcyjny, mogą to być place zabaw, ogrody lub sztuka publiczna. Po wybraniu miejsca, zabierz ze sobą wózek Larktale i załaduj go niezbędnymi artykułami potrzebnymi na piknik czy zabawkami na zewnątrz. Zorganizuj dla swoich dzieci uroczysty piknik na świeżym powietrzu!

Okaż Matce Ziemi trochę miłości: Dzień Ziemi zbliża się 22 kwietnia, i nigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć dzieci, jak ważne jest dbanie o naszą planetę! Porozmawiaj ze swoimi dziećmi o tym, dlaczego robisz rzeczy w domu, takie jak recykling oraz świadome korzystanie z wody i energii – są to pomysły, które nawet małe dzieci mogą zacząć przyswajać i rozumieć, jeśli zostaną wyjaśnione w sposób odpowiedni do wieku. Idź do lokalnej biblioteki i przejrzyj książki dla dzieci o tematyce ekologicznej, zaangażuj swoje maluchy w sadzenie drzewka lub kwiatów, jeśli masz do tego miejsce na podwórku, lub weź udział w akcji sprzątania śmieci na swojej ulicy lub w lokalnym parku. Jeśli zamienisz to w grę, dzieci na pewno się w nią wciągną!

Obserwacja ptaków na podwórku: Faktem jest, że dzieci kochają ptaki i zwierzęta, a wiosna to świetny czas na obserwowanie nowych gatunków! Rzuć wyzwanie swoim maluchom, aby wypatrywały ptaków i innych stworzeń — albo wyglądając przez okno, albo podczas zabawy na świeżym powietrzu. Kiedy zauważą ptaszka, możesz zaangażować ich w odszukanie, co to za gatunek; a jeśli Twoje dziecko lubi sztukę, zachęć je do rysowania tego, co widzi. Dla starszych dzieci w wieku szkolnym zamień to w sezonowe wyzwanie, aby zobaczyć, ile pospolitych ptaków w Twojej okolicy mogą dostrzec. To równie przyjemna czynność dla dorosłych!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl